3D Görselleştirme

Kategori: Genel | 0

Mimari Görselleştirme ve 3d mimari görselleştirme ile eşdeğer kullanılır. 

3d görselleştirme sanatçısı, yukarı belirttiğim işleri, en üst seviyede yapan, profesyoneldir. Sadece görselleştirmeye odaklanarak ve sanatına olan aşkı sayesinde kendini uzun yıllar yetiştirmiştir.  Yüksek kalite yani fotogerçekçi ve aynı zamanda sanatsal çalışmalar yapar, ya da yılmadan yapana kadar dener.   

3d görselleştirme sanatçısının, sadece 3d program kullanması yeterli değildir. Sürekli çevresini inceler, en önemlisi bunu zamanla istemsiz yapmaya başlar.  

Gerçek dünyanın detaylarını fark eder ve gördüğü detayları çalışmalarına katmaya çalışır.

Sonuç olarak, gerçekçi bir 3d dünya yaratmanın en büyük sırrının, gerçek dünyada olduğunu çözmüştür. Üstelik gizli değil apaçık ortadadır. 

İyi görsellerin neden iyi olduğunu anlamaya, kendisinden ne gibi artılarının olduğunu çözmeye ve bu artıları kendi çalışmalarına uygulamaya uğraşır. Rekabetten kaçmaz. Eksikleri olduğunu bilir, gidermek için çabalar.

Fotogerçekçi çalışmanın, fotoğrafçılık bilgisi gerektirdiğini bilir bu nedenle fotoğrafçılık ilkeleri konusunda da kendini eğitir. Fotoğraf makinasından bakmanın farkını çalışmalarına yansıtır. 

Ve bu sayede gözünü geliştirir. Sanatsal bakışını geliştirir.  

Sadece mimari sektörle değil, dizi, film, oyun sektörlerinde de, kendini adapte edip, başarılı olabilir. Çünkü hiçbir zaman bu seviye bana yeterli diye düşünmez, gelişime daima açıktır, eleştiriye açıktır, en üst seviyeyi hedefler.  Bu nedenle daha çok alternatif 

Tasarımınızın, sizde yarattığı hayali, insanlara göstermenizi mümkün kılar.  Üstelik de eksiksiz bir şekilde. 

 

3d görselleştirme
3d görselleştirme